Nazywam się John Berg i jestem właścicielem hodowli “Maendeleo”, wcześniej współwłaścicielem hodowli Kamba Anatulinda (zakończonej ze względu na rozwód). Byłem w norweskim Royal Navy przez 25 lat, przeszedłem na emeryturę w randze dowódcy. Mojim ostatnim zadaniem było jako Kapitan Royal Academy szkolenie nowych funkcjonariuszy.

Mojego pierwszego Rhodesian Ridgebacka kupiłem w 1985 roku i od tej pory zaczęła się moja wspaniała przygoda pełna psów i miłych ludzi. Pierwszy miot urodził się w 1992 roku i do tej pory wyhodowałem 13 miotów RR i 2 Thai Ridgeback Dog. Wyhodowałem i byłem właścicielem wielu międzynarodowych i krajowych championów, jednym z najlepszym był Ukukhanya Scout Red Baron (wątrobiany) importowanyz USA.
Pracującako oficer Royal Navy trudno było połączyć pracę i życie prywatne / hobby.

Jestem wykwalifikowanym trenerem psów, sekretarzem wystawowym, aw 2001 zdałem egzamin sędziowski i zostałem przyjęty jako Sędzia FCI dla Rhodesian Ridgebacków.

Obejmowałem kilka stanowisk w klubie jako prezes i redaktor naszego magazynu klubu, członek komitetu wystawowego i komisji hodowlanej. W tej chwili jestem przewodniczącym duńsko-szwedzkiego Farmdog Club w Szwecji.

Przez wiele lat miałem okazje zobaczyć przeróżne Rhodesiany co dało mi szerszą perspektywę przy ocenie psów jako sędzia.

Na ringu w pierwszej kolejności zwracam uwagę na typ psa, a następnie oceniam jego wady i zalety, porównuje z innymi. Ruch ridgebacków jest dla mnie bardzo ważne, one powinny biegać efektywnie i bez wysiłku wiele kilometrów.

Ogólne wrażenie jakie robi pies na pierwszy rzut oka jest bardzo ważne. Musi być harmonijnie zbudowany, silny, muskularny i symetryczne w zarysie. Grzbiet, który jest ważny dla rasy, musi być jasno określony i symetryczny.

Jestem hodowcą Owczarków Portugalskich, Bearded Collie, Welsh Corgi Pembroke i Labradorów.

Moją ulubioną rasą jest Beaded Collie, a ulubioną grupa FCI I, ale uwielbiam sędziować wszystkie rasy bez względu na grupę.Egzamin sędziowski zdałam w 1987.. Sędziowałam na wielu wystawach, w wielu państwach (Rosja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia, Polska, Kazachstan i oczywiście ojczystej Białorusi).
Od wielu lat zajmuję się hodowlą owczarków rosyjskich, hodowla "Beata". Później dołączyły czarne teriery rosyjskie i bull teriery. Obecnie posiadam też china japońskiego..Vladimir jest lekarzem weterynarii i współwłaścicielem hodowli
"Heartily ".

Hoduje Jack Russell TWerriery, West Highland White Terriery i Boston Terriery. Wiele wyhodowanych przez niego psów zostało Zwycięzcami Świata, Europy, Interchampionami..


Jest międzynarodowym sędzią grup 3,7,8,9 FCI, miał zaszczyt sędziować na wielu międzynarodowych wystawach w krajach takich jak Serbia, Węgry, Niemcy, Słowacja, Czechy, Litwa, Rosja, Bułgaria, Macedonia, Irlandia Północna.
Jest członkiem Klubu Terrier i sekcji Kennel Klubu Uniwersytetu Weterynaryjnego w Belgradzie.Członek ZKwP od 1996r., nieprzerwanie w Oddziale Kraków. Od zawsze zafascynowany rasą owczarek niemiecki, od której rozpoczął swoją przygodę kynologiczną.
Prowadzi kameralną hodowlę - przydomek "Germanius Ortus" (FCI) z dbałością o eksterier w połączeniu z walorami użytkowymi.
Od 2004r. sędzia kynologiczny od 2009r. w godności sędziego międzynarodowego. Specjalista i sędzia licencjator owczarków niemieckich Klubu Owczarka Niemieckiego (KON) przy ZKwP a od 2014r. także sędzia Światowej Unii Klubów Owczarków Niemieckich (WUSV). Obecnie także sędzia całej I grupy FCI i części II grupy FCI oraz konkurencji Młody Prezenter.
Ulubione rasy poza owczarkiem niemieckim to pinczer miniaturowy (także w hodowli), schipperke, doberman, czarny terier rosyjski, mastif tybetański oraz nowofunland.Urodzony w 1953, jest integralnym koordynatorem bezpieczeństwa / zarządzania kryzysowego.

W 1983 roku Jan miał swojego pierwszego Rhodesiana, znanego Ch. Jock. W 1984 roku rozpoczął wraz z żoną Carl hodowlę "JOCKULAR". Wielu championów pochodziło z tej hodowli.
Pisał artykuły dla różnych magazynów o psach z własnymi ilustracjami. W 1991 był współautorem pierwszej holenderskiej książki: Rhodesian Ridgeback w Holandia 1945-1991. W 2002 roku powstała druga książka o zwierzętach wydana przez Publisher, dla której Jan dostarczał teksty. Kilka książek i zasoby edukacyjne publikowane przez holenderski klub są zilustrowane przez Jana.

W 1984 roku został członkiem klubu Rhodesian Ridgeback w Holandii. W tym ttowarzyszenia przez pięć lat był sekretarzem i asystentem, organizatorem wielu działań. W latach 2000-2003 był Przewodniczącym RRCN. Od 2013 roku jest członkiem NRRV (holenderski Rhodesian Ridgeback Club), kennelclub De Kempen; Kennelclub Waalwijk; Royal kennelclub Cynophilia.
Od 2009 do 2012 Jan był Przewodniczącym Komitetu ds wyścigów i coursinów chartów w Holandii. Aktywny z innowacjami w dziedzinie kształcenia i szkolenia oraz organizator Mistrzostw Europy Coursing 2011.

Jan od 1991 roku jest sędzią kynologicznym grup 6 i 10 FCI, oraz kilku raz z grupy 5 (American Akita, Chow Chow i Shiba). Na liście z "Rhodesian klubu Szkocji" i "Southern Rhodesian ridgeback Stowarzyszenie England" specjalista rasy wymieniony jako sędzia A1.

Oceniał psy w Australii, Belgii, Chorwacji, Estonii, Czechach, Danii, Anglii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Łotwie, Holandii, Norwegii, Polsce, Rosji, Szkocji, Słowenii, Szwajcarii, Austrii i Szwecji.

Jestem sędzią kynologicznym od 1975 roku zarejestrowana na liście sędziów w Niemczech. Jestem specjalistą w zakresie 63 ras, w 1987 roku zakwalifikowana jako allrounder.

Zaczęłam hodować Basset Hounds 35 lat temu. Moja pierwsza suczka była pierwszym Interchampionem tej rasy we wszystkich krajach FCI. Mój pierwszy samiec uzyskał 13 championatów i 3 certyfikaty użytkowości.

Zawsze pragnęłam mięc dużego psa, mój mąż zaskoczył mnie z okazji moich urodzin w 1985 roku kupując mi Dobermana. Ten pies "Graf Guido vom Franckenhorst" wyhodowany w Holandii zdobył 20 championatów w 13 różnych krajach i spłodził w wielu częściach świata ponad 1.600 szczeniąt.

Żyliśmy w Afryce Południowej przez pięć lat, ale po śmierci mojego męża przeniosłam się z powrotem do Niemiec w 2003 roku.

Sędziowałam w niemal wszystkich częściach świata, na przykład w Argentynie, Australii, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Chorwacja, Czechy. Republika, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Indonezja, Irlandia, Izrael, Włochy, Kasachstan, Kenia, Latxia, Litwa, Luksemburg, Monako, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Filipiny, Peru, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Słowacja, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Ukraina, USA, Zimbabwa.
Z niecierpliwością czekam na wystawę w Polsce!

Jestem właścicielem kilku dobermanów z przydomkiem "vom Franckenhorst", z którymi z powodzeniem biorę udział w wielu wystawach.

Hoduję od wielu lat w połączeniu ze znaną szwajcarską hodowlą "vom Birkenhain". Byłem prezesem Klubu Dobermann Szwajcarii
i przewodniczącym klubu pracy w mieście Neuchatel, gdzie mieszkam.

Jestem międzynarodowym sędzia FCI od 1994 roku sędziuje całą rupę II, a także amerykańską akitę w grupie V i buldogi francuskie w grupie IX. Działalność ta pozwoliła mi oceniać w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce w 2014 roku, jak również w Indonezji.

To wielki zaszczyt i przyjemność przedstawić się polskim miłośnikom psów!

Zajmuję się psami od ponad 35 lat. Moim pierwszym psem był border collie, potem boxer i rottweiler. Nasza hodowla dumnie nazywa się "Vom Bosnia". Wielu championów różnych krajów i klubów pochodzi z naszej hodowli.

Ponad 25 lat jestem sędzią, a od 2007 roku FCI allrounderem. Miałem zaszczyt oceniać w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Jestem jednym z założycieli nowego Kennel Clubu w Bośni i od 1998 roku objąłem pozycje Sekretarza Generalnego.
Jestem organizatorem CACIB Sarajewo Winner i mam nadzieję, że polscy wystawcy jak co roku przyjadą i wrócą z dobrymi wspomnieniami z Sarajewa.

Moimi głównymi zainteresowaniami są wystawy psów, sędziowanie, pokazy ptaków i antyki.

Wyhodowałem wiele championów Irish Water Spaniels, Beagle i Sealyham Terrierów. Posiadam też Cocker Spaniele i jamniki. W rasie Sealyham Terrier wygrałem World Junior Winner 2011 BOB i BOG 2, European Winner BOB 2011 i World Winner BOB 2012. Biorę udział w wystawach od kiedy skończyłem 21 lat, największym osiągnięciem dla mnie są tytuły championów psów, które wyhodowałem, szczególnie te zdobyte za granicą.
Jako sędzia oceniałem psy w Irlandii, USA, Wielkiej Brytanii, Polsce, Finlandii i Danii.

Jestem właścicielem hodowli "Avaline", w której przy boku mojego ojca hoduje wyżły niemieckie krótkowłose. Od ponad 40 lat przed moim urodzeniem, moja rodzina hodowała psy myśliwskie, wyżły krótkowłose przede wszystkim.
Do dziś wyhodowaliśmy wiele psów, które zostały międzynarodowymi i krajowymi championami wystaw oraz pracy, jak również Zwycięzców Świata i Europy.

Udzielam się w wielu instytucjach kynologicznych, biorę udział w organizacji wystaw krajowych i klubowych oraz konkursów pracy dla wyżłów i retrieverów.

Sędzią FCI jestem od 2004 roku i sędziowałem już w wielu państwach Europy.Nazywam się Petra Junehall i jestem sędzią FCI od 1995 roku. Sędziuje wszystkie rasy z grupy I, II, VIII oraz niektóre z grupy V.

Hoduje od 1982 roku Leonbergery, a od 2002 Cocker Spaniele pod przydomkiem "Dragongarden".

Sędziowałam w Europie ponad 90 razy, również w USA, Kanadzie, Rosji, w 2002 roku zostałam zaproszona do Australii.

Często pokazuje też moje psy na wystawach. Przez 40 lat jako wystawca zdobyłam wiele osiągnięć, zarówno w Europie jak i USA. Wygrałam 4 razy BOB na Cruft's, a dwukrotnie lokatę na BOG.
W USA miałam zaszczyt pokazywać psy dwóch ras zdobywając trzy championaty, a także lokaty na grupach.

Poza psami, moją pasją są konie oraz narciarstwo zjazdowe.

Nie mogę doczekać się mojego sędziowania w maju!

Moimi ulubionymi psami są wyżły, jestem hodowcą wyżłów niemieckich krótkowłosych od 45 lat. Celem mojej hodowli jest przede wszystkim użytkowość, wiele psów z mojej hodowli jest championem Czech i Słowacji w konkursach field trials.
Jestem sędzią konkursów pracy od 1975 roku, a eksterieru dla grupy VII od 1978. Obecnie mam uprawnienia także na grupę IV i niektóre rasy grup VI. Oceniałem psy na World dog show Brno 1990 i Bratislava 2009, European dog show Brno 2014 i wielu krajowych i międzynarodowych wystawach w Słowacji, Czechach, Polsce, Austrii, Węgrzech, Serbi i Chorwacji.

W dzieciństwie miałem sznaucery standardowe - trenowałem z nimi, zajmowałem się groomingiem i wystawiałem je z licznymi sukcesami.
Dostałem mojego pierwszego Skye Terriera w 1989 i wtedy ta rasa została moją ulubioną. Pierwszy miot miałem w 1994. Moje Skye mają wiele osiągnięć, również Zwycięzstwa Świata i Crufts Winner. Eksportuje psy do wielu krajów i współpracuje z hodowcami.
W roku 2003 dostałem mojego pierwszego jamnika (smooth standard) i hoduje je do dziś, specjalizując się w brązowych i dropiastych. Posiadam również Standardowe Pudle, Basset Hounds i Sealyham Terrier.

Sędzią FCI jestem od 2000 roku i oceniałem psy w całej Europie, Rosji, Skandynawii, UK i USA!

Moje połączenie z Polską jest bardzo duże - eksportowałem tu Skye Terriery a także 2 importowałem. Moje Bassety i jamniki także posiadają polską krew!

Vice Prezydent Klubu Kynologicznego w Pridnestrovie.
Prezydent Kwalifikacyjnej Komisji Ekspertów UChM.
Dyrektor Szkoły Handlingu.
Właściciel hodowli FCI Bi-Lav Plus - Deutscher Schaeferhund, Owczarek kaukaski, Dogo Argentino, Deutsche Dogge, Rottweiler, Dogue de Bordeaux, Mops, teraz tylko Labrador Retriever, Chiński Grzywacz, Rosyjski Toy Dog, Yorkshire Terrier.

Właściciel i hodowca Flatcoated retrieverów od 1981 roku i Golden retrieverów od 2011. Hodowca 2 zwycięzców BIS na wystawach międzynarodowych.
Sędziowałem w większości krajów Europy, także w Anglii.
Moją ulubioną rasą są Flatcoated, poza psami pasjonuje się polowaniem, czytaniem i historią.

Urodzony w 1952r, założyciel i właściciel firmy ze sprzętem elektronicznym od 1977 roku. Obecnie szczęśliwy na emeryturze, mam więcej czasu dla rodziny i swojego hobby.

Hoduje pudle średnie i toy wraz z żoną Paola i córką Viviana od 1982 roku pod przydomkiem "Osmanthus prefix". Psy były w moim życiu od zawsze.

W ostatnich latach wyhodowałem wielu Zwycięzców Świata i Europy oraz championów, mając 1-2 mioty rocznie posiadamy ponad 45 Interchampionów i Championów wielu krajów Europy, Australii, Kanady i Ameryki Południowej.

Pudle Osmanthus wygrały Zw. Świata w 1992,93,94,95,96,2011 i 2012, Zw. Świata Weteranów w 2000, 2005 (3rd BIS Veteran), Zw. Europy w 1990,96,98,99,2000,02,03,05,07,08,2012 i Veteran European Winner w 2010.

Uprawnienia sędziowskie uzyskałem w 2006 roku, od 2011 jestem na liście włoskiego kennel clubu, a od 2013 francuskiego jako nauczyciel pudli dla nowych sędziów.
Jestem międzynarodowym sędzią FCI niektórych ras grup I, II, V i całej grupy IX i X.

Miałem przyjemność sędziować na międzynarodowym poziomie na największych wystawach specjalistycznych takich krajach jak Austria, Białoruś, Belgia, Kanada, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Francja, Finlandia, Grecja, Niemcy, Holandia, Węgry, Włochy, Izrael, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Hiszpania, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia , Szwajcaria, Szwecja, Ukraina. Najważniejsze jakie pamiętam to The Canadian National 2009, the National D’Elevage we Francji w 2007, 2012, 2015, the Slovakia Sighthound Annual w 2013, Rossjia w Moskwie w 2010 & 2012,European Winner show w Genevie w 2013, Eurasia w 2015 i World show w Mediolanie w 2015.

Pisałem artykuły historyczne i uwagi na temat różnych ras takich jak pudel, buldog francuski, mops, Boston Terrier, Nowofunland, borzoj dla różnych specjalistycznych zagranicznych i włoskich magazynów w tym oficjalnym włoskiego Kennel Clubu.

Prowadziłem seminaria na temat hodowli i groomnigu pudli w Izraelu i we Włoszech.

Będąc po raz pierwszy w Polsce, chciałbym podziękować za zaproszenie i z niecierpliwością czekam na przyjazd do Łodzi!

Hodowla "Liwang"
Pekińczyki
Basenji

Hodowla "Liwang"
Pekińczyk
Cairn Terrier
Welsh Corgi Pembroke
Basenji
Whippet

Sędzia kynologiczny od 1979, wszystkich ras od 1992. Sędziowałam w większości miejsc na świecie.
Hodowca Golden Retrieverów, Labradorów, Mopsów i Buldogów Fracuskich.

Mam hodowle Bokserow "Sanvita", wśród moich psow jesr wielu Inter i Multi Championow, Zwycięzców Świata i Europy.
Jestem doktorem medycyny weterynaryjnej.
Ulubiona rasa to BOKSERY, lubie tez wszystke molosy , psy X i część VI grupy.

Pierwszy hodowca Shar Pei przed 1979 rokiem w Europie i wciąż je hoduje. Obecnie posiadam również Shih Tzu i Pekińczyki.
Kocham sędziować wszystkie rasy psów, ponieważ kocham psy!

Sędzia wszystkich grup FCI.Nazywam się Galina Zhuk i pochodzę z Białorusi. Jestem hodowcą pudli standardowych apricot od 1987 roku, moja hodowla nazywa się “Ruzhovy Svitanak”.
Psy z mojej hodowli są Championami wielu krajów, Interchampionami oraz Zw. Europy. Przez kilka lat miałam także Yorkshire Terriery.

Obecnie w mojej hodowli znajdują się pudle, mopsy i chihuahua, które wygrywają dużo na wystawach zdobywając tytuły Best in Show, Best in Group i Best of Breed.

Jestem zaangażowana w życie kynologiczne, w 2006 roku zostałam V-ce Przewodniczącą Kennel Clubu na Białorusi, którą jestem także obecnie. Byłam członkiem prezydium i sekretarzem.

Sędzią kynologicznym zostałam w 1992 roku, wszystkich ras od 2013. Sędziowałam na wielu wystawach na Białorusi oraz za granicą w krajach takich jak : Litwa, Łotwa, Estonia, Kazahstan, Azerbejdzan, Polska, Rosja, Montenegro, Czechy, Francja, Ukraina i Turcja.
Zostałam zaproszona do oceniania psów na znanej wystawie "Euroasia" w Rosji oraz European Championship w Czechach.               
Związek Kynologiczny w Polsce
oddział w Łodzi

tel./fax : : (+48) 42-637-66-00
e-mail : lodz@zkwp.pl

Biuro czynne:
pon-czw, godz. 14:00-20:00
piątek, godz. 10:00-16:00